| anonim_4396 a întrebat:

tpu.Cand ma duc dimineata la toaleta sa urinez in timpul efortului am un simptom foare ciudat incepe sa ma doara spatele in partea superioara, in zona plamanului drept si in zona ficatului si durerea e groaznica insa dispare la 4 secunde dupa ce termin treaba.De asemenea am niste junghiuri in mana stanga in anumite zone de arie mica care dureaza maxim 30 de secunde plus o furnicatura putin dureroasa in degetele de la aceasta mana iar de ieri a aparut un simptom noi si anume o durere de scurta durata sub urechea stanga si in zona barbiei am de asemenea uneori dureri tot ca un fel de junghi. Aveti idee de la ce e? Lipsa de ceva? De la inima cam exclus pentru ca acum 1 luna fix pe 30 septembrie am facut un ekg dupa ce am suferit un atac de panica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alinush1993 a răspuns:

P.s. am auzit ca durerile in bratul stang, falca sau gat (tipice atacului de inima) nu sunt cauzate de inima daca nu e prezenta si durerea in piept