| Alinush1993 a întrebat:

Salutare TPU am 20 de ani si am o problema de 3 zile incoace.Am niste stari ciudate in palma si in degetele de la mana stanga (o combinatie intre furnicaturi si durere) aveti idee de la ce poate sa fie? Alte simptome (stari de rau, ameteli dureri in piept) nu am deci de la inima e cam exclus si in plus am citit ca daca durerile intro zona care pot fii de la inima dureaza mai mult de ore/1 zi e exclus asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Firuze a răspuns:

Buna,
POTI AVEA DEFICIT DE CALCIU (hipocalcemie), cel mai bine pentru tine ar fi sa mergi la un medic sau la o clinica particulara sa spui simptomele si in functie de ce iti sugereaza dansii sa iti faci analize

| vangaelis a răspuns (pentru Firuze):

Firuze, esti unul din putinii cu raspunsul pe subiect. Bravo!

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Corect, cu asa ceva nu e de gluma... Mergi cat mai repede la un medic si de acolo vezi ce e de facut.

| vangaelis a răspuns:

Cel mai probabil este vorba hipocalcemie. Dar pentru asta sa-ti faci ionograma care sa confirme carenta de calciu.

| Roby669 a răspuns:

Eu zic sa te duci cat mai de curand la un neurolog. Nu e de joaca cu asa ceva.

| Alinush1993 explică (pentru Roby669):

Aseara a sunat mama la medicul de familie.Eu iau un tratament homeopatic contra atacurilor de panica si mi-a spus ca e de la tratament.Mi-a cumparat mama la recomandarea doctoritei 2 pastile nici nu stiu ce sunt iar furnicaturile si durerile care persistau in zona aia au disparut cam 70% adica le mai am o data la o ora si nu tin asa de mult doar junghii de scurta durata si mai am o pastila din cele doua de luat sper ca maine sa imi revin complet o zi buna!