| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Deci cred ca as aveea o problema, in loc sa cresc in masa musculara la maini, ma ingras la picior. Il am cam gros nu sunt subtire si in haine par ca ma fac gras, dar la piept sunt slab si am mainile subtiri. Crede-ti ca am vreo problema de la macanarea pe care-o mananc, ar trebui sa fac sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dieta gresita si lipsa de miscare!
Renunta la carbohidrati, fibra, dulciuri, sucuri de orice natura, manaca multa proteina (carne, oua, lapte), cu salata verde, sau salata de rosii si catsraveti si mers la sala unde epoti face bicicleta, care iti subtiaza picioarele, coapsele si ti le modeleaza frumos. Pentru muscultura mainilor ai nevoie de lucrat cu greutati si mancat multa, foarte multa proteina!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Gasesc exercitii pentru picioare de facut acasa, e vreo problema? Si sa fac fuga de antrenament.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, exercitii de picioare acasa ca nu ajuta, este frectie la picior de lemn, aici trebuie lucrat intens, gen mers pe bicicleta, pedalat rapid, cel putin 1 ora pe zi!
Asta implica si soldurile si toti muschii picioarelor.

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Eu sunt chiar invers.
Pieptul, umerii, spatele si mainile imi sunt ingrosate si se vede ca fac sala.
Iar picioarele imi sunt subtiri, au forma dar sunt subtiri.

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Ce ar trebui sa fac, imi poti recomanda ceva?

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de exemplu, cand ma ingras pun multa grasime pe burta si in jurul ei.
Nu toti ne ingrasam egal, eu zic ca da oricum rau nu-ti face mai ales daca-ti place.