| Minca_Dragos_1976 a întrebat:

Ma numesc Dragos si am varsta de 14 ani, fac 15 pe 16 noiembrie. Problema mea este ca sunt prea slab si oricate eforturi as face sa ma ingras nu pot. Am 44 de kg si i naltimea 1.70m si se vede oribil. am mainile foarte subtiri si picioarele la fel. mananc 3-4 mese pe zi, uneori si mai mult. dar nu ma ingras. Analizelee mi au iesit super ok, am luat foarte multe vitamine. absolut nimic. nu ma pot ingrasa.De 2 saptamani am inceput sa merg la sala pentru a pune ceva masa musculara. sau macar sa incerc. Niste sugestii pentru a ma ingrasa? oricate eforturi as face si oricat m as chinui nu pot sa ma ingras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti ingrasa asa la comanda. Este bine ca mananci de mai multe ori pe zi dar trebuie sa tii cont de faptul ca nu trebuie sa mananci prostii(asa vei pune multa grasime si vei regreta). Nu trebuie sa te ingrijoreze faptul ca nu te ingrasi. Mersul la sala chiar ajuta, va fi bine deoarece vei pune masa musculara.

| kalex a răspuns:

Nu prea ai ce face. Eu am 15 ani, 1, 74cm si 80 kg.
Eu desi mananc de mai mult de 5 ori pe zi (da, 5 ori) nu ma ingras. Depinde foarte mult de sistemul tau.

| AdrianaManu18 a răspuns:

Degeaba te duci la sala, nu rezolvi cine stie ce. Si eu sunt slaba si nu pot sa ma ingras, o fi genetic la tine.La mine nu e, dar nu mi sta urat, si nu cred ca ti sta urat.winking Plus ca esti in crestere, nici n a inceput dezvoltarea. Oricum o sa te mai ingrasi..Sa ai un stil de viata sanatos si sa mananci alimente cu multe proteine.