| spaimaspaima a întrebat:

Buna seara TPU! Tusa seaca de 4 zile cum scap de ea? Am fost la doctor mi-a dat ceva pentru rosu in gat atat. Am avut nevralgie intercostala in ultimu timp si numa ce mi-a trecut si am citit ca de la tusă iti agraveaza nevralgia intercostala. nu ma doare doar ca mai ma deranjeaza cand ma pun in pat si tusesc. big grin Simt ca ma mananca pe gat si imi vine sa tusesc big grin Funda repedE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Miere cu lamaie intr-o cana sau intr-un paharel, si iei cu lingurita din cand in cand cate o gura. Poti scapa de aceasta tuse si intr-o zi.

| spaimaspaima explică (pentru RareşTPUro):

Multumesc. o sa incerc!

1 răspuns: