| spaimaspaima a întrebat:

Buna ziua TPU! ma confrunt cu Nevralgie intercostala de 3 luni de zile. mai de grabă sindrom algic dorsal am suferit un traumatism la coloană am ridicat o greutate. dar acuma ma simt mai ok. Să mai mentionez ceva sportu e viaţa mea. si ma antrenez cu propria greutate. Mai pot sa ma antrenez la fel ca inainte. dupa ce imi revin total. durerile sunt din ce in ce mai mici ma doare doar cand ma așez in pat si ma ridic atunci. in rest deloc aproape. doar la unele mișcari mai bruște.! Cat credeti ca ar putea sa mai dureze?, Mai pot sa ma antrenez la fel ca inainte? Multumesc frumos tuturor care raspunde. FUNDĂ ce-l mai folositor raspuns. sanatate multă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Si eu pe 26.06 am avut un accident cu fractur la mana si nevralgie toracala. complet vit&min, injectii cu alflutop, gabagamma si milgama si azi la radiografie nu mai am nimic. nu dureri, nu simptome. nimic. la sala ce pot face cu 1 mana nu simt nicio alta durere. iei ce trebuie, te faci bine