| andrei24074444 a întrebat:

Buna ziua TPU, sunt foarte ingrijorat. Mi-am pierdut partial mirosul, insemnand ca pot mirosi doar obiecte puternice, de exemplu betisoarele parfumate, dar si acelea foarte aproape de nas, daca incerc sa miros un parfum iese un miros spirtos, in niciun caz mirosul parfumului. O fi covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie, nu putem ghici. Izoleaza te si fa un test

| Catrice a răspuns:

Pai tu a ce vrei sa puta un parfum dacă e alcool? Nu știai că un parfum trebuie' să îl mirosi după ce îl plimbi oleacă prin aer?
Bețișoarele parfumate nu au un miros așa puternic...mai tare miros lumânările parfumate (nu alea de 5 lei/50 bucăți sau cat or fi).
Da' in fine, asa e moda, dacă te tine portofelul fa un test.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit la fel si facand testul am aflat ca am covid. Deci fa testul cat mai repede

| Dana2103 a răspuns:

Ia zinc. Iti va reveni mirosul