caramela
| caramela a întrebat:

Buna ziua tuturorhappy as vrea sa intreb daca cineva in realitatea de zi cu zi are probleme cu balonarea, si daca da ce ceaiuri beti si au avut efect imediat? imi puteti recomanda un asfel de ceai folosit? (mai mult)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Folosesc ceai de anghinare si uneori mai iau cate o capsula de redigest inainte de masa cu 1/2 ora.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceai de Fenicul. Am suferit patru operatii si dupa aceea am avut probleme. Chestia este ca trebuie sa bei timp indelungat. A trecut un an si tot mai am probleme. E adevarat ca nu m-am tinut de cura mult timp. Am baut circa doua cutii. Este foarte bun la gust dar n-am rabdare sa-mi fac ceai.

| Fashion a răspuns:

Pai ceai sunt mai multe... sunt bune cele de la fares, dar pastile stiu o gramada acum iti zic cateva naturiste: deci este redigest este fooarte bun iar acum uite un site http://balonare.com/ si eu am luat de aici cateva retete si au dat rezulate! sau daca vrei altceva da si tu un search pe google balonare si gasesti mai multe chestii... sper ca te-am ajutat si sa-ti fie de leac ce ti-am recomandat! funda? :X :* :o3 pls