| anonymousaccount644 a întrebat:

Buna ziua, urmeaza sa ma operez de o formatiune tumorala parotidiana; am mari emotii in legatura cu aceasta operatie deoarece am vazut pe net ca poti ramane cu paralizie pe jumatatea de fata cu operatia. A facut cineva acest tip de operatie? Cat dureaza recuperarea? Recomandati la stat sau la privat chiar daca sunt costuri imense?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa gandesti pozitiv pentru ca negativitatea nu ajuta, dimpotriva, te afecteaza mental.
Fii pozitiv, ca o tumoare este o simpla excrescenta care este scoasa de medicii specilisti si sanse de paralizie sunt extrem de mici/
Am facut o operatie similara si pot explica mai multe in privat.
Pozitivitatea ta este cea care grabeste refacerea si te sfatuiesc sa incetezi sa mai pomenesti de lucruri care nu ti s-au intamplat si nu sunt sanse aproape deloc, sa ti se intample fiindca asta este negativism care nu ajuta la nimic.
Daca iti permiti, fa operatia intr-o clinica privata, daca nu, mergi la stat ca sunt si acolo medici buni.
Sanatate multa!

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa gandesti pozitiv pentru ca negativitatea nu ajuta, dimpotriva, te afecteaza mental.
Fii pozitiv, ca o tumoare este o simpla excrescenta care este scoasa de medicii specilisti si sanse de paralizie sunt extrem de mici/

Pozitivitatea ta este cea care grabeste refacerea si te sfatuiesc sa incetezi sa mai pomenesti de lucruri care nu ti s-au intamplat si nu sunt sanse aproape deloc, sa ti se intample fiindca asta este negativism care nu ajuta la nimic.
Daca iti permiti, fa operatia intr-o clinica privata, daca nu, mergi la stat ca sunt si acolo medici buni.
Sanatate multa!

| damiden3412 a răspuns:

Mergi la privat mult mai bine.