| qPandik a întrebat:

Bună ziua utilizatori TPU, de dimineaţă m-am atins din greşeală cu mâna într-un loc şi am simţit o mică durere, crezând că e un coş am pus degetul şi am simţit că sub piele este o umflătură destul de tare, dureroasă la atingere, chiar sub sânul stâng, sunt băiat şi am 15 ani. Am mai citit câteva articole în care scria că aşa e la pubertare, până la majorat. I-am arătat şi mamei mele, ea mi-a zis la fel însă sunt puţin neliniştit deoarece am văzut şi articole unde se zicea că poate fi şi cancer... Mă îndoiesc puţin de mama mea deoarece e prea relaxată în cazul de faţă, repetând că aşa e la pubertate. Inainte să îi zic că vreau să mergem la doctor, vreau să văd părerile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cei care scriu despre nodulul de cancer trebuia sa scrie si ca acestea nu sunt dureroase.
Exista si un fel de coșuri ascunse mai mult sub piele (furunculi), si acestea sunt dureroase la atingere. Eu nu le-am lăsat si le-am stors fortat. Unele dintre ele au dispărut complet iar altele s-au transformat în alunițe.