| MoisaAlexandra a întrebat:

va rog din suflet Ajuta ti-ma! Am inceput de 5 zile incoace sa mananc foarte mult( ciocolata, Paine, cartofi prajiti si tot ce gasesc prin bucatarie) va spun sincer ca am mancat si 3 ciocolate pe zi! Doamne! Mai mult de cat atat pana Acum 5 zile mancam si mereu am mancat sanatos si cu "cap", nu inteleg ce se intampla cu mine acum? Si mai grav e ca nu ma pot oprii! In special seara fac gafele Astea! Am plans, chiar nu imi vine sa cred ca am ajuns sa mananc in halul asta! Va rog mult d tot Ajutati-ma chiar sunt disperata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Din pacate tu ai alte probleme si recurgi la mancare sa acoperi lipsurile acelea. Tot ce reusesti este sa-ti creezi alta problema pe langa cea initiala, si anume mancarea.
Cauta si analizeaza-te de ce esti frustrata, ce anume te streseaza si rezolva-ti acea problema! sau daca nu poti incearca sa te detasezi, sa te linistesti. Nu te mai refugia in mancare ca solutia nu este acolo.
Oricat ti-ai dori ca noi sa-ti zicem un tratament minune, nu exista. Solutia este in capul tau, de la tine a plecat si doar tu poti si trebuie sa-ti pui ambitia sa nu-ti transformi viata intr-una trista.

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Probabil ca esti stresata, ai o problema pentru care esti agitata, si recurgi la mancare ca sa te linistesti.
Cauta sa afli care e motivul ce te nelinisteste, si rezolva problema!

| Sorinx a răspuns:

Normal ca mananci ca o sparta! Daca te abtii de la mancare! Scz pentru exprimare

| 8mmppp a răspuns:

Incearca sa mananci la mesele principale, bea apa, iar daca iti vine sa mananci dulciuri si alte porcarii da-ti peste mana sau pune pe cineva sa faca asta.

| MoisaAlexandra explică (pentru 8mmppp):

Multumesc pentru sfaturi, dar sincer cred ca am nevoie de ceva care sa ma ambitioneze mai mult! Sincer