| clau_3037 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu un tratament naturist pentru " gastrita cronica "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Zeama de la cartofi, sucul de varza.laptele de capra crud.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Orezul este si el un remediucu efect tampon, infuzie de galbenele care se bea de doua ori pe zi.

Bula
| Bula a răspuns:

Schimbarea modului de alimentatie!
Stomacul trebuie (re) obisnuit cu mancaruuri luate de 3-5 ori pe zi, la ore stabile, mancare naturala si nu tot felul de mancaruri rapide, gen "fast food" sau la punga...

| mioara a răspuns:

Green care/6/zi

| larisag a răspuns:

Buna,
ANTACID de la Organika merge pe o formula clasica ( Carbonat de Calciu + Carbonat de Magneziu insa obtinute din surse naturale) la care a adaugat si un corector de aciditate suplimentar sub forma de Pectina.Iti recomand cu incredere http://www.tratamente-boli.com/......ulcer.html
Multa sanatate si o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.nu stiu daca eu am avut gastrita cronica, dar am avut o gastrita rea care ma ingenunchea. m-am vindecat mancand vreo 2 saptamani cartofi arsi in foc, pe care dupa ce ii scoti doar ii speli cu apa.