| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua va rog sunt foarte ingrijorata, sunt gravida intr-o luna aproape doua, nu stiu sigur..de dimineata ma avut secretie de culoare maro si ma doare burta, este motiv de ingrijorare? Va rog spuneti-mi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice sangerare care apare/se produce in primele 2-3 luni de sarcina reprezinta un foarte serios semnal de alarma in privinta posibilitatii de a se putea produce un iminent avort spontan. Din acest motiv este indicat sa te prezinti la cabinetul ginecologic al medicului care te-a luat/te are (ar fi trebuit) in evidenta, pentru a fi cat mai repede consultata. Multa sanatate!

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

Sa nu îți vina ciclu oare? Mai sunt femei care au ciclu pe timpul sarcinii mama a avut cand era însărcinată cu mine.Cel mai bine mâine suna ti medicul ginecolog e cel mai bine nu mai asculta sfaturi de pe net unele sunt bune altele rele. Multa sanatate

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

Am găsit ceva du te pe site-ul babystem sau cauti asa scurgeri maronii in sarcina trimestrul 1, 2, 3