| Sorina87Andreea a întrebat:

Bună ziua! Voiam sa va întreb dacă este normal sa sangerezi după testul papanicolau și lamela? Seara am început și tratamentul cu ovule(zifex) și am văzut ca încă se mai vede ceva rozaliu și firicele de sange. Am motiv de îngrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normala o mica sangerarea, dupa ce ai fost ciupita ca sa se recolteze o mosta de pe colul uterin.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Da, este posibil ca după recoltare sa apara o mică sângerare. Dacă nu e abundentă e normal, se întâmpla la unele femei.
Dacă e abundentă atunci e o problema. Medicul trebuia sa va informeze ca e posibil sa apara o mică sângerare. Dar nu e motiv de îngrijorare.

| Sorina87Andreea explică (pentru Nirvanaaa):

Am înțeles, mulțumesc mult!