| Anastasia_3087 a întrebat:

Bunaa:* Am si eu o problema crying. Dimineata cand ma trezesc am bura plata. Si cand mananc ma umflu. Si nu manank mult. Dar ma umflu. Daca ma umflu in burta dupa ce mananc asta inseama ca ma ingras? Si ce sa fac? Ms:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

NU, nu te ingrasihappy

mesteca mancarea incet,
nu te grabi cand mananci
si nu bea apa in timpul mesei

... poate ai digestia lenesa-manaca putin si deswinking

5 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Depinde ce mananci. Unele alimente fermenteaza rapid si provoaca gaze intestinale. Urmareste care sunt acelea si evita-le pe cat posibil. Citeste despre regimul disociat si vei vedea ca anumite grupe de alimente nu se combina. Nu alimentele in sine ne ingrasa, ci combinarea lor intr-un mod neadecvat.

| cristina a răspuns:

Ai grija la ce mananci
consuma mancaruri mai slabe in grasime evita uleiul
si sincer un pic de miscare nu stricawinking

| CM7YRE a răspuns:

Nu inseamna ca te ingrasi, ai tu impresia asta, si eu aveam impresia asta dar nu e asa tongue

| ed23tm a răspuns:

Nu te ingrasi, poate fi o balonare daca mananci fructe sau alte alimente care produc balonarea.

| cornel a răspuns:

Toti cand ne trezim avem burtile mai 'mici' sa zic asa.pentru ca orgranismul le termina pana a doua zi.si asta nu inseamna ca te ingrasi.happy