| Misa09 a întrebat:

Bunaaa si craciun fericit:-) astazi am mancat vreo 50-60g de mamaliga (un pumn sau ceva de genul) doua sarmale (doar carnea) si o felie de cozonac cu rahat si cacao de vreo 100g dar am mancat doar jumatate din el (adica 50-60g). este un pranz echilibrat de craciun? am depasit oare 700 de calorii doar la o masa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Aaaa subtire rau! Daca in restul anului mananci sanatos, de sarbatori cum este Craciunul, Pastele sau Revelionul, poti sa mananci ce poftesti pana te saturi, n-are importanta. Bine, asta nu inseamna sa mananci pana ajungi la urgente sau daca ai vreo boala severa care impune o dieta stricta.

| Misa09 explică (pentru 4ndr33y):

Mersi pentru raspunsbig grin sigur, o sa mai mananc dat fiind ca mai trebuie sa iau si cina

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

As zice ca nu e nici gustare lol.