| TheWomanCat a întrebat:

De obicei ma infometez ca sa slabesc, 6 zile pe saptamana, dar sambata mananc cat vreau.De dimineata pana acum am mancat un bol cu cereale,o felie cu unt de arahide,jumatate de ou cu ciocolata,doua felii cu cozonac si jumatate de punga chipsuri si de pranz mai beau o supa, iar de seara mananc trei doua mere.E mult? Si daca da in felul asta nu mai au rost acele sase zile de infometare dupa ce am mancat asa mult o zi(asta vreau sa stiu in special)?

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezi ca sa arati bine, mananca consistent, mai ales ca esti in crestere. Da-i corpului tau cat iti cere, nu-l chinui, roata se intoarce. Ai timp sa-ti faci corp de manechin, dar acum e prea devreme. Mananca cat iti cere corpul!

| OldSoul a răspuns:

Cu infometarea nu rezolvi nimic, mai mult rau iti faci.
Cel mai bine ai incerca sa-ti faci un fel de cura (nu neaparat cura, dar sa ai un program stabilit cu ce mananci si la ce ora) iar seara sa nu mananci mai tarziu de ora 21.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu am corp de manechin de la mama natura.
Oricat as manca tot nu ma ingras. Intr-un fel e mai bine asa. Pentru inaltimea mea, sunt ok.
Aici depinde foarte mult si de metabolism.
Poate fi ceva genetic.
Cel mai bine ar fi sa consulti un medic endocrinolog.
Eu am fost, mi-a facut analize. Din fericirenu am nimic si mi-a zis ca ma voi ingrasa dar cu timpul. Sunt impacata ca totul e in regula. Asa si tu. Mergi sa fi mai linistita

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Depinde de arderile rapide pe care le avem fiecare. Dar nu e ok sa te infometezi, risti sa faci o mare boala de nici popa nu te mai salveaza!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu cred ca manci cat vrei si pur simplu manci rar sau manci multa carne

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Infometarea scade rata metabolismului total aiurea, daca esti gras nu te infometa din contra manca mai mult mareste rata metabolimului si fa sport cardio =sprinturi, aiurea tot ce manci atunci vei pune direct pe burtica

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce inseamna a manca mai mult si cu cap? a avea o dieta low carb = dulciuri, patiserie, cofetarie, paine, low fat slanina, prajeli etc si high proteine, la o mie 500 de grame de carne ai 2000 de calorii din care 600 de calorii e necesar pentru metabolizare, corpul e obligat sa arda grasimi daca nu-i oferi carbo, grasimi nu are de ales, sportul mareste rata metabolismului, apropo nu fa prostia dintr-o data sa renunti la dulciuri eu asa mereu fac si ma tresesc pe high dulciuri aiurea, nu te infometa aiurea si traieste sanatos, mersul pe jos este cel mai bun sport inventat vreodata, ridicare de greutati, treci pe o dieta macar pe 1500 de calorii

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Dupa opinia mea, infometarea pe care aleg sa o tina multe fete, e o mare prostie.

| Dismally a răspuns:

Mie mi se pare infometare si cu ce ai mancat astazi, ce faci in restul zilelor nici nu vreau sa-mi imaginez.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Nu cred ca e mult dar ma gandesc ca si sambata sa manci mai putin ca sa slabesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum domnule să te înfometezi? Ai înnebunit?
Mănâncă normal 3 mese principale și două gustări între mese, bea 2l apă și fă mișcare. Nu este bine să mănânci în felul ăsta, te vei îmbolnăvi. Ai nevoie de hrană în acele zile. O să dai dracu metabolismul.
Renunță la dulciuri, paste făinoase, sucuri carbogazoase, prăjeli.
Asta înseamnă să ai un stil de viață sănătos. Totul cu moderație.
Ce am observat la tine, de când ai apărut pe site : când vrei să comentezi la un răspuns, sub răspunsul utilizatorului respectiv ai '' răspunde '' cu albastru, în acest mod, persoana respectivă va sti cui te adresezi, și la notificări, că i-ai răspuns și când ai făcut asta.

| TheWomanCat explică (pentru anonim_4396):

Nu,eu mananc lucrurile mentionate mai sus doar sambata.Chipsuri,cozonac,unt de arahide etc.Dar de obicei in cursul saptamanii mananc dimineata o felie cu cascaval, de pranz cum ar veni o supa si nimic altceva.Mai mancam cate un mar, doua dar am renuntat si la asta.Acesta e unul din exemplele de feluri de mancare pe care le consum pe zi.Si repet, acele dulciuri nu le mananc decat sambata.Astazumi e sambata de aceea am mancat asa mult, dar maine cred ca sar si peste masa de pranz, ramanandu-mi doar masa de dimineata fara gustari.

| TheWomanCat explică:

Ma abtin de la toate dulciurile posibile sase zile, iar sambata pun totul la loc.As incerca sa tin si sambata, dar nu cred ca as rezista.