| Hdjdsj a întrebat:

Bunaaaa,De la ce dimineata aproape zilnic,ma doare capul,Ametesc tare,simt ca frig toată și ma doare gatul parca ma zgaraie, ce este și ce remediu as putea gasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Totusi acele 'zgarieturi' in gat pe mine ma duc cu gandul la o problema ORL
Poate ca ai o infectie in gat! la nivelul amigdalelor.infectiile in gat dau si acestea stari de genul frisoanelor, dar nu doar dimineata!
Sfatul meu ar fi mergi de indata sa te consulte medicul de familie iar daca acesta considera iti da trimitere catre medicul de specialitate!

| ioana748 a răspuns:

Un ceai de musetel cu miere ar prinde bine.
Si calciu, magneziu, B6

| Hdjdsj explică (pentru ioana748):

Doar odata sa beau sa e recomandat mai mult timp și de câteva ori pe zi? Apropo, tot mi se face greață când mananc, când sunt pe la jumate sau aproape termin îmi vine greață, de la ce poate fi și aceasta?

| ioana748 a răspuns (pentru Hdjdsj):

O data pe zi un ceai cu o lingurița de miere este de ajuns.
Cam o saptamana ar trebui minim.
Si mierea simpla, o lingurița dimineața va face bine, cam o luna de zile.
Pentru greata luati emetiral ...nu metroclopramid.
Ce ar putea fi?
Depinde de multi factori, sex, varsta, expunere la substanțe, istoric boli...
De obicei un medic iti spune exact dupa ce sta de vorba cu tine si iti recomanda investigații.

| Hdjdsj explică (pentru ioana748):

Pai ceai cu miere și cu mușețel zilnic timp de o luna da?

| ioana748 a răspuns (pentru Hdjdsj):

Ar fi bine, da, o luna.
Poti pune si lamaie.

| Hdjdsj explică (pentru ioana748):

Bine,Multumesc,o sa incep sa urmez

| ioana748 a răspuns (pentru Hdjdsj):

Cu drag...
SI seara doua vitamina C, care se dizolva in gura ar prinde bine.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Ai probleme cu circulatia sangelui.