| SoHappy a întrebat:

Bunaziua comunitate TPU. Injectiile in muschi cu algocalmin sunt dureroase? Mersiii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Da, dar durerea dispare repede, exact din cauza algocalmin-ului
in general exact d'aia se administreaza cu antibiotice, care sunt chiar dureroase

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, înțepătura e dureroasă. Algocalmin înseamnă Calmarea durerii. Apoi nu mai simți durerea.

| SoHappy explică (pentru sadrian46):

Intepatura nu a durut.a durut tare in momentul injectarii si inca putin dupa. Cat m-am mai vaicarit putin a si trecut rolling on the floor
ma temeam de mai rau tongue

| sadrian46 a răspuns (pentru SoHappy):

Temerea adaugă la durere. Nepăsarea scade durerea. De aceea unii hipnotizați nu mai simt deloc durerea, chiar și la operație.

| Nirvanaaa a răspuns:

E injectie intramusculara, nu subcutanata, deci cam da. Durerea însă e suportabila.

| mi25 a răspuns:

Da, cele cu algocalmin si cu ser sunt cele mai dureroase.

| Cozmea022004 a răspuns:

Orice injectie e dureroasa

| SoHappy explică (pentru Cozmea022004):

Mai mult sau mai putin. Depinde de medicament... de ac..de persoana și modul in care o administrează. Nu intrebam in general, ci concret despre algocalmin. Mersi de raspuns

| Cozmea022004 a răspuns (pentru SoHappy):

Cu placere. Imi pare rau daca nu a fost foarte corect, am spus asta din punctul meu de vedere happy

| SoHappy explică (pentru Cozmea022004):

Nicio problema. Ai cam avut dreptate?