| AlexandraAlexa12345 a întrebat:

BUNNA! Cum pot sa slabesc si repede dar si sanatos? Dau fundddda din tot sufletul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, combină corect alimentele și practică un sport de masă/exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
http://calorii.oneden.com/
Slăbirea bruscă duce la dezechilibre în organism, efectul yoyo, etc.
Urmărește să-ți păstrezi greutatea ideală cât mai mult timp.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Nu exista repede si sanatos, exista doar incet si sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare prostie cu dietele si sportul. Poti slabi si fara restrictii alimentare. Distruge programul de masa si somn si daca la cele doua este adaugat un consum psihic marit, poti slabi fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Printr-o alimentatie mai saraca caloric si miscare zilnic, acesta este secretul.
O dupa-amiaza excelenta!

| giony54 a răspuns:

Fara regim de slabit, deregleaza organismul, 5 mese pe zi sa nu-ti fie foame niciodata, regleaza glicemia si tiroida, fara stres, apa plata 2l pe zi fara sete,fara sucuri din comert, fara grasimi, margarine, mezeluri, dulciuri si vei slabi natural.http://www.tratamentedestepte.ro.

| HellGirl666 a răspuns:

Bună ツ!
Poți slăbi sănătos și repede cu ajutorul unei diete echilibrate și mult sport.
http://healthy.kudika.ro/......natos.html
Succes!

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Nu exista sa slabesti si repede si sanatos in acelasi timp.Asta daca nu vrei sa te minti.Cel mai bun lucru pe care l-ai putea face insa este sa te apuci de sport dar sa transpiri calumea, sa bei apa 2l, sa nu mai mananci paine, cartof, orez dulciuri.Si nu mai manca dupa ora 6, rezultat garantat! bafta

| Enciu_Lorena_1998 a răspuns:

Depinde cat de grasa esti! Dupa parerea mea nu mai manca asa mult, nu mai manca paine, nu mai manca dulciuri prea multe si, ai spus asta medicului? Te poate ajuta el!
Apropo, joci Sims 3 pentru. ca am o intrebare...