| Bellicous a întrebat:

Bunna.big grin
Cum fac sa`mi creasca unghiile mai repede?big grin
Dau funda galbenawinking big grin...

Răspuns Câştigător
| SarahJaffe a răspuns:

Ca sa iti creasca unghiile mai repede este nevoie ca ele sa fie cat mai sanatoase si o buna ingrijire a acestora.
Le poti unge cu ulei de ricin/ulei de masline, la alegerea ta. Cum tot este o febra printre adolescente cu Avon si Oriflame iti poti comanda un intaritor de unghii, pe care sa il aplici de vreo 2, 3 ori pe zi. De altfel un lac de unghii incolor le va ajuta si proteja de tot ce le dauneaza. Un ajutor din interior nu ar strica, asa incat poti manca alimente bogate in vitamine si proteine.

| shiraia a răspuns (pentru SarahJaffe):

Doamne dupa ce ca e gresit mai primeste si funda -.-''

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu uita să consumi și fructe și legume cât mai proaspete, aportul de vitamine și săruri ajută la creșterea unghiilor.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Foloseste intaritor de unghii, intareste unghia si stimuleaza cresterea

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca nu e din gena, nu poti face nimic, doar mancand sanatos, dar ma intreb, ce e oare sanatos in ziua de azi? sotului meu ii cresc unghiile si parul ceva de speriat, fiului meu la fel...si nu fac nimic special.
O seara bunahappy

| trăncănici a răspuns:

Bea lapte.E nevoie de calciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai nişte sfaturi aici,
http://www.ziare.com/......ede-895240
Te pup!

| Hermaniona a răspuns:

Poti folosi un ulei special pentru cresterea unghiilor

| cristina6713 a răspuns:

Exista nuste lacuri speciale, nu costa mult in jur de 10 lei.

| AndreeaShrott a răspuns:

Am auzit ca uleiul de masline stimuleaza cresterea unghiilor.

| shiraia a răspuns:

Bunaaa.Sunt in Suedia si merg la un liceu special pentru a deveni stylista.Una dintre materii sunt si unghiile.Crede-ma calciu nu este o solutie.Este un procent foooooooarte mic de calciu in unghii asa ca nu te va ajuta cu siguranta.La fel si uleiurile, te vor ajuta doar sa iti intareasca unghia si alte din astea, dar nu este nimic ce poti face pentru a le ajuta sa creasca mai repede.sad din pacate, si eu am unghii mici dar na asta e ce sa faci.Toate chestiile care iti promit ca te vor ajuta sa iti creasca unghiile sunt doar alte prostii din miile de produse care mint pentru a iti lua baniilaughing

| radumilea77 a răspuns:

Stiu eu! Mancand multe muraturi si fructe si legume!
Funda?

| shiraia a răspuns (pentru radumilea77):

Numai abera, ca nu cresc unghiile din prostii din astea tongue