| Edw08 a întrebat:

Buza de jos amortita pe jumatate. Am o masea care ma doare, trebuie curatata și plombata, insa pana atunci am luat Aulin și Augmentin + Omez. Acum simt (la 2 zile de tratament) buza de jos amortita pe jumătatea corespunzatoare zonei unde e măseaua cu pricina. Poate fi vorba de o afectiune neurologica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Niet! Nein! Nu!
Nu este afectiune neurologica. Este infectia care isi face efectul in ciuda automedicatiei. "Pana atunci", mai rau ai facut. Trebuia sa mergi la stomatolog.

4 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Poate fi si o afectiune neurologica, dar daca zici ca ai probleme cu maseaua din zona respectiva cred ca de la ea se trage si problema cu buza. Mai bine mergi la stomatolog pentru a evita extinderea infectiei de la masea catre alte zone.

| Andreeush a răspuns:

Nu poate fi ceva neurologic.
Ceea ce ai tu ține de stomatologie. Ar trebui să mergi la un dentist.

| Edw08 explică (pentru Iote):

Am mers, mi-a confirmat ca este din cauza infecției care a reacționat la Aulin. Mulțumesc!

| Iote a răspuns (pentru Edw08):

Sanatate!