| Fotofo97 a întrebat:

Ca să ai concediu medical prelungit este nevoie de internare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

CO medical este de maxim 3 luni. Ce este peste necesita expertiza. Pana in 3 luni ti se poate acorda si fara internare ( functie de ce boala iti permiti - era o gluma ).

| Fotofo97 explică (pentru dinaprilie):

Sunt însărcinată, îmi este extrem de rău ( am mai pierdut o sarcină)...mersul la muncă a devenit cam dificil, este greu sa rezist 8-9 ore.
Medicul de familie a zis ca-mi poate da doar 7 zile, iar eu am nevoie dupa 20 zile... până pot să-l iau pe cel de risc maternal

| dinaprilie a răspuns (pentru Fotofo97):

Nu stiu ce sa iti recomand. Incearca si la alt doctor. Poate. Ce ti-am spus mai devreme este din proprie exp ( apropiata mie ). Daca nu si nu i-ati concediu fara plata.