| almaz a întrebat:

Vreau sa știu dacă un concediu medical poate fi prelungit sau cum se procedează dacă medicul decide ca tratamentul trebuie urmat in continuare? Se deschide un al 2-le-a concediu medical nou sau poate fi prelungit cel vechi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Concedul medical poate fi prelungit si se elibereaza un nou certificat de concediu medical.

1 răspuns:
| Digikey a răspuns:

Oricum statul despagubeste angajatorul dupa minim 3 ani.El pana una alta iti plateste medicalul din banii lui. Daca esti bugetara e totul ok.