| xxxSecretDiscretxxx a întrebat:

Cainele meu are ceva la cap, adica pe la zona gatului are ca un fel de cosuri, ganglioni, nodul nu stiu ce e. Ce poate fi aia? E grav? Funda+ vot! Maine merg cu ea sa ii fac si primul vacin are doar o luna! Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la medic sa afli ce are. E posibil doar sa fie o capusa sau sa fi avut o mica rana, sau e posibil sa fie ceva mai grav (desi nu cred). Dar adica tot il duci sa-i faci vaccinul, spune-i si de asta si se va uita la el.

Nu cred ca-i nimic grav, oricum. Stai linistit!

| xxxSecretDiscretxxx explică (pentru anonim_4396):

Pai in ziua aceea s-a lovit in zona aceea. oare de la asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xxxSecretDiscretxxx):

Mai mult ca sigur este un cucui, sau un rezultat al lovirii sale. Nu va pati nimic atunci, va fi bine!

Dar daca vezi ca in 4 zile nu ii trece, atunci cand mergi la veterinar, e bine sa-i spui de problema aceasta.

O zi placuta iti doresc!

| xxxSecretDiscretxxx explică (pentru anonim_4396):

Ii iesa ceva parca negru nu stiu exact de acolo.e o zganca?