| Alexandra_2612 a întrebat:

Câinele meu are parvoviroza

Buna ziua! Fetița mea de numai 4 lunite are parvoviroza. Sa va spun cum a început... intr-o dimineața am văzut-o tristuta, nu m-am panicat, am zis ca e de la caldura sau poate a mâncat ceva ce nu i-a plăcut. A început sa vomeze, nu mai mânca, nici apa nu mai bea foarte des, dar spre surprinderea mea nu a făcut scaune cu sange și chiar nu a făcut deloc. Am mers a doua dimineața, așa cum mi-a zis veterinarul, i-au administrat dânșii vreo 4-5 feluri de injectii(va rog sa ma credeți ca nu știu, eram prea panicata sa intreb ce ii administrează.eu am 17 ani, sunt foarte speriata). Astăzi am mers a doua zi la tratament și mi-a spus vet dacă vreau sa ii facem un test parvo și am acceptat, dar din nefericire a ieșit pozitiv. I-au făcut după tratament si mi-au spus dânșii ca ei fac tot posibilul sa se facă bine. Mi-au dat acasă un pliculeț sa ii dau jumătate doar dacă nu mai vomita. Aaa, si am uitat sa specific, mi-au zis sa nu ii dau deloc apa si mâncare pentru ca ii provoc deshidratarea si moare. Pana acum nu a vomitat. Merg mai pe seara la un alt tratament pentru deshidratare, din câte am înțeles. Va rog din inima, ajutați-ma cu niște sfaturi, orice, trăiri de ale dumneavoastră. Va doresc o zi minunata! Multă sănătate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ardei795 a răspuns:

Deci e caine sau e om?

| Alexandra_2612 explică (pentru ardei795):

Dacă citești bine, vezi foarte clar "cățelușa mea are parvoviroza". Nu cred ca exista parvoviroza la om! "Fetița mea" o alint eu.

| ardei795 a răspuns (pentru Alexandra_2612):

Te rog frumos, exprima-te mai clar laughing

| Alexandra_2612 explică (pentru ardei795):

M am exprimat destul de clar, nu e vina mea ca înțelegi tu mai greu