| Leo27zRn a întrebat:

Câinele meu tremura de ieri. Parcă ar fi băgat în priză. De când a venit zăpada face așa. Ii este frica de zăpadă? Are 6 ani și a mai văzut zăpada...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A avut o experienta proasta sau e bolnav

| J0B0MAT a răspuns:

Îi e frig.

| brokxy a răspuns:

Si cainii mei fac asa. Sa stii ca e de la frig, Ca e foarte frig afara. Si ai mi au par mult ca sunt pechinezi dar tot tremura. Temperaturile astea foarte scazute sunt de vina..Noi nu le simtim asa tare dar la caini se simte mai puternic

| And4eisis77 a răspuns:

Pai daca este catel mic cu par mic(cum e pichinezul) inseamna ca ii este frig(sunt temperaturi de sub 0-10 grade)Dar daca e de exemplu bicjon sau ciobanesc adica daca are parul mare si latos s-ar putea sa fie bolnav de vreo boala. Daca are paeul mare si latos eu zic sa l duci la veterinar dar daca l are scurt eu zic ca ii este doar frig.Eu nu sunt chiar in mare masura sa ti zic 100%100.Mai intreaba ai pe altcineva