| Anonim6979 a întrebat:

Ieri am tuns cainele este bichon si e foarte scurt tuns si de atunci tremura foarte rau si e trist; nu ma sta in camera unde statea el...de ce tremura asa?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai probabil ca este speriat, pe viitor ar fi bine sa nu il mai tundeti DELOC sau sa il tundeti foarte putin.Bafta!

| xCeline a răspuns:

Daca tremura si e trist, e foarte speriat. A fost tuns la un salon pentru caini sau l-ai tuns tu? De cele mai multe ori se cainii se sperie cand sunt lasati pe mana unor necunoscuti sa fie tunsi mai ales daca oamenii aia sunt nepriceputi si il bruscheaza...

| Anonim6979 explică (pentru xCeline):

A fost tuns acasa.

| anonimaabcdefg a răspuns:

Si eu mi-am tuns cainele foarte scurt, e tot de talie mica si tremura in camerele cu aer conditionat sau cand sta pe gresie. Poti sa ii confectionezi o hainuta sau sa il tii undeva mai cald. Daca nu mai mananca si tremura incontinuu, du-te la veterinar.

| Anonim6979 explică (pentru anonimaabcdefg):

Nu tremura de la frig el..sau ceva de genul...