| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg pot slabi intr-o luna? si cum as putea slabi?(funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Regim alimentar dat de un nutritionist.

se recomanda 5 kg pe luna daca imi amintesc eu bine, dar daca apesi pe acceleratie poti slabi si 10. Oricum, cu cat slabesti mai repede te vei ingrasa mai repede la loc daca nu mai ti regim.

| traveler a răspuns:

Mai fata, slabirea inseamna ca tu creierul, constiinta ta, declari razboi organismului tau.Acest razboi este anevoios,rareori castigi, si castigi doar o batalie, doua insa nu si razboiul.Ca un sfat incearca si nu te infometa voit deoarece scuza termenul, trezesti animalul din tine serios zic, si odata aparut instinctul de supravietuire acest "animal" organismul depoziteaza in disperare cam tot ce mananci transforma in grasime si unde ajungi? obtii inversul a ce iti propui.Asa incearca sa mananci cumpatat,mese dese si in cantitati mici sa nu trezesti suspiciunea"monstrului" ca al infometezi si prin renuntarea la paste fainoase,grasimi, dulciuri, produse de patiserie etc vei reusi la inceput sa scapi timid de ceva kg in plus.Insa te avertizez este o lupta acerba, care pe care, vointa te va rapune deseori si este perversa tie ti se va parea ca tu o conduci si de fapt la prima slabiciune te va trada alianduse cu organismul si.dai mancare.Deci fa totul treptat,daca simti nevoia in timpul"supliciului autoimpus de tine" de ceva mananca putin si este f bine ca astfel iti va apare si o repulsie mai tarziu la dulce, paste, carne etc insa mai tarziu.Succes si nu uita cumpatare in toate, si ce este mult strica si ce este deplasat la fel si supui organe importante la lipsuri, apar disfunctii hormonale, scapi de kg in plus si ai in schimb un organism vlaguit si expus bolilor.

| dacia63 a răspuns:

Buna, eu am slabit 4-5 kg pe luna (de la 68kg am ajuns la 53)
metoda: mancand sanatos- am eliminat din alimentatie tot ce dauneaza sanatatii ( in primul rand zaharul si dulciurile,sarea-care retine lichidele,painea si produsele din faina rafinata, toate prajelile si tocanitele, grasimile hidrogenate -unt, margarina, maioneza,carnea grasa); am mancat mai des in cantitati mai mici ( foarte mult iaurt slab, salate vezi cu peste in ulei de masline, multe fructe care nu contin zaharina, peste la cuptor, pui sau curcan la cuptor si ff important am baut aproape 2 litri de apa naturala (plata) pe ziù
La mine a functionat ( purtam talia 46, acum 42 mi-e larg )