| Coliba_Angela_1978 a întrebat:

Cam cat ar costa un control la oftalmolog cu tot cu trimitere? Aproximativ dacanu stiti suma exacta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura_Dinu_2001 a răspuns:

Daca te duci cu trimitere consultul va fi gratuit. Dar acum depinde de ce ai tu nevoie. La un doctor bun ramele incep de la 70 de lei, iar lentilele incep de la 50 de lei una. Deci pachetul consult-rama-lentile=la mine a fost 300 lei, dar eu am platit si consultul.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde te duci, daca medicul are contract cu CAS nu platesti nimic daca ai trimitere

| neutrino a răspuns:

Nu te va costa nimic daca ai trimitere de la medicul de famile si ai asigurare medicala.

| Andeuta a răspuns:

Depinde de cabinetul oftalmologic: 50-100 lei

| VladuuXd a răspuns:

Depinde de multe... de unitatea sanitară, de cheful medicului. În jur de 100-200 de lei.