| Usefulaid a întrebat:

Hei. As vrea sa ma duc la un control ginecologic odata ce mi-am inceput viata sexuala acum cateva zile, insa nu as vrea sa iau trimitere de la medicul de familie acolo unde este inscrisa si mama. As vrea ceva privat si daca nu am trimitere stiti cumva cam cat m.ar costa? As vrea sa fac toate analizele posibile, care se pot face pentru a depista orice fel de boala! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai trimitere de la medicul de familie, atunci poti face controlul si analizele doar la cabinete particulare. Un consult te costa intre 100-200 lei, iar "toate analizele" te pot costa alte cateva sute de lei.

| christall a răspuns:

Eu iti recomand sa iei un voucher. Intra pe bestdealz.ro sau alt site de vouchere. Sunt preturi bune. Cred ca asta e bun pentru tine https://m. bestdealz.ro/oferta/152871/pachet-ginecologic-la-super-pret-ecografie-mamara-analize-complete-ginecologie-babes-papanicolau-secretie-sfat-anticonceptional-consult-de-specialitate-recomandari-la-centrul-medical-nicole-la-doar-69-lei-

| Usefulaid explică (pentru christall):

Nu merge sa dau pe link

| christall a răspuns:

Intra pe dealz.ro si ai acolo o lupa de cautare. Introdu cuvantul ginecologic si o sa-ti dea mai multe variante. Daca mai ai nevoie de ajutor te ajut cu placere.

| Usefulaid explică (pentru christall):

Am gasit, multumesc frumos, stiti cumva daca clinicile sunt si bune adica sa nu lucreze murdar daca sunt preturile atat de mici? Mi se pare ciudat?

| cristi202 a răspuns (pentru Usefulaid):

"Calul de capatat nu se cauta la gura" zice o vorba. Vrei si bun si ieftin? Mai rar in lumea asta mare...

| christall a răspuns:

La Nicole nu am facut, dar am facut la altele fara probleme. De obicei am luat si pentru parintii mei vouchere pentru diferite analize si niciodata nu am avut probleme. Sunt clinici care asa isi fac publicitate, daca intrebi la ei cat casta acelasi serviciu o sa-ti spuna peste 200. Sa-mi scrii cum a fost!

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Hei. Poti merge la privat, o consultatie ce consta in ecografie si o examinare fizica (daca stii la ce ma refer) costa pana in 100 lei.
Eu pana acum am fost de 3 ori cu mama, deoarece am probleme cu ciclul menstrual. Iar mama stie ca mi-am inceput viata sexuala. Eu cred ca ar trebui sa stie orice mama asta pentru ca ea iti poate da sfaturi si sa te invete cate ceva.
Am mers cu ea deoarece mi-a fost cam frica sa ma duc singura happy aveam emotii. Dar te poti duce si singura.
Bafta!