| 4evergentleman2023 a întrebat:

Cam cât costa o operație a glandelor sudoripare? E singura metoda vad sa scap de transpirația excesiva (hiperhidroza) la mine e hiperhidroza cranio faciala dar și generalizata,îmi transpira fata de parca as iesi de la dus, în continuu, e genetic de mic am problema asta! As apela la operație ca nu exista alta metoda nici cu Botox cu nimic sa scap de transpirația asta înfiorătoare! Ar costa mai mult de 2000 de euro? Care ar fi riscurile post operație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Intre 1500 si 3000€ dar sunt putini medici in Romania care fac asa ceva, cel mai cunoscut e unul levente sau ceva de genul

| 4evergentleman2023 explică (pentru Furnicuta000):

Mersi scumpo pentru răspuns!

| vlllaaddd a răspuns:

Salut, tu ar trebui sa te consideri norocos deoarece transpiri la față, nu in alte parti precum subrat sau alte chestii.

Din ce am citit aici vad ca de aici apare si depresia

https://drleventercentre.com/chirurgia-glandelor-sudoripare/

| 4evergentleman2023 explică (pentru vlllaaddd):

Transpir man și acolo si pe spate rău vara și la emoții, stres în orice anotimp dar mai puțin. La fata e groaznic sa transpiri asa