| BlueViP a întrebat:

Cam cat costa o proteza dentara in cazul in care acea persoana nu are niciun dinte in gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

3000€ cel mut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costul unei proteze dentare
Protezele dentare au preturi diferite, datorita unor factori precum:
- nevoia de proceduri aditionale: o extractia a dintilor ramasi sau o chirurgie orala pentru a "netezi" crestele oaselor
- specialistul in protetica. Nivelul de experienta si de calificare a specialistului va efectua mai bine procedura decat un incepator.
- locatia dentistului/a clinicii. Costul protezei dentare depinde de la clinica la clinica si in functie de tehnologia folosita.
- tipul de proteza
- complexitatea detasarii protezei (daca este ceruta)
- materiale dentare selectate de pacient si de stomatolog (proteza standard de plastic este mai convenabila ca pret compartiv cu proteza dentara de portelan)
- tipul de garantie oferit (exista proteze cu garantie de doi ani, dar si cu 10 ani). - See more at: http://www.medici-stomatologi.ro/......za-dentara

| Ady_AdyTu_1994 a răspuns:

Aproximativ 3.000 lei.