| Ionut12437 a întrebat:

Salut,cum se tine gura când ai o proteza dentara de box în gura în timpul unui meci? Si cum respiri în timpul unui meci cu proteza în gura?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In orice caz, nu gura-casca. O gura căscată se sparge ușor, mandibula fiind liberă și menținindu-se in doar doua puncte. Daca te uiți atent, boxerii au gura fixa, încleștată uneori în timpul jocului.
Inspiri, expiri, inspiri, expiri. Simplu, cum o fac toate acele milioane de oameni care poarta proteze dentare.

| darrio2007 a răspuns:

Gura se tine inchisa, maxilarul inclestat si respiri pe nas. E greu sa tragi o asemenea concluzie?

| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să-ți intrebi antrenorul (ai așa ceva?) pentru că sunt o sumedenie de condiții specifice de care trebuie să ții cont!

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Întreab-o pe Violleta2022. Ea știe cel mai bine cum trebuie să țină gura când are ceva în ea.

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns (pentru Bubico2022):

laughing

Răspuns utilizator avertizat