| MihayAndrey a întrebat:

Cam ce greutate ar fi ok pentru inaltimea de 1.56-1.57 la un baiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Intre 45-53 kg.

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

50-55 kg

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuia să indici şi vârsta.

Dacă doreşti, POŢI să-ţi faci un calcul ( introducând datele ) la linkul :
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Toate cele bune.

| MihayAndrey explică (pentru bursuc001):

Multumesc, ma incadrez la normal, doar ca ar trebui sa dau jos 2-3 kg big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru MihayAndrey):

Cu plăcere!

Cele 2 kg sunt foarte uşor de eliminat deoarece acum vine vreme bună şi se poate face mai multă mişcare.

O zi frumoasă.

| MihayAndrey explică (pentru bursuc001):

Nu este nici o problema. Vara am activitate extrem de multa, fotbal, bicicleta, plimbari prin parc, cartier etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Raull7 a răspuns:

50-55 kg fra;-)

| meseriasul88 a răspuns:

Normal se spune un om sanatos la 1.56 ar trebui sa aiba in jur de 56 de kg

| MihayAndrey explică (pentru meseriasul88):

Pai fix atat am eu, dar vreau sa mai dau eu 1kg 2 jos

| MihayAndrey explică:

Am depasit cu 2 kg maximul acum ca au fost sarbatorile. Primavara-vara-toamna rezolv, dau joc cam 5-8 kg cu siguranta big grin

| Steffani a răspuns:

Cam 50-53 kgwinking

| rapforlife a răspuns:

De fapt depinde de ani

| MihayAndrey explică (pentru rapforlife):

Glumesti nu? Adica daca ai 25 de ani si inatlimea sta poti sa ai 75?

| rapforlife a răspuns (pentru MihayAndrey):

Vrei sa zici ca ai 25 ani si ai 1, 56?
oricum oasele sunt mai dezvoltate la unul de 25 decat la unul de 15, prin urmare si kg cresc
mai depinde si de genetica