| PascalauMynzy a întrebat:

ce greutate ar fi cea mai potrivita la o fata de 12 ani de inaltimea de 1.56-1.57...va rog sa imi spuneti cum as putea slabi!:*Funda

2 răspunsuri:
| klyacsik a răspuns:

Puisor la ai tai 12 anisori trebuie sa te joci in papusi, sa mergi cu prietenele la plimbare, nu sa cauti pe net cum s-a slabesti.Si in plus e periculos la 12 ani sa incerci sa slabesti, organismul tau e in crestere, dar poti s-a incerci sa fugi seara cu prietenele pe terenul sportiv sau macar in jurul cassei, fa exercitii. Sper ca ti-am ajutat:*:*

| PascalauMynzy explică (pentru klyacsik):

Sincer eu nu m-am referit ca nu as vrea neaparat sa slabesc prin metode periculoase sau metode stiu eu...mam referit sa imi dati cateva sfaturi prin care as putea sa mai pierd din greutate deoarece multa lume imi spune ca sunt cam prea mare (adica plinuta) la anii mei...p.s am 56-57 kg