| GreenEyed a întrebat:

Cam cum puteti descrie senzatia de masea scoasa? Ma voi duce la stomatolog si imi e cam frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Sigur te va anestezia cu ceva, deci nu e o durere insuportabila.Simti ori o piscatura mai mare in gingie, ori ca si cum ti-ai infige ceva acolo, apoi s-ar putea sa simti niste furnicaturi, dar asa e normal, din cauza nervilor. Fara frica! Mai bine ti-o scoate si ai scapat!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GreenEyed explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre.

| diana150 a răspuns:

Buna. Mie imi placea sa merg la dentist.big grin Imi placea senzatia aia cand curata cariile... dar cand a ajuns sa scoata maseaua miau curs cateva lacrimi si am inchis ochii..nici nu am simtit cand a scos-o.big grin nu e asa dureros cum se zice..crede-ma.happy Bafta!

| ZuZySweet a răspuns:

Sincer e super pot sa spun ca dentistul imi e cel mai bun prieten merg acolo saptamanal si nu trebuie sa iti foie frica de lochappy