| anonim_4396 a întrebat:

Cam de o săptămână am probleme cu somnul. Nu pot să adorm până pe la ora trei dimineața, iar după aceea dorm cu întreruperi și nu mă pot odihni așa cum ar trebui. Ce pot face ca să rezolv această problemă?

Voi ce faceți în astfel de situații?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te pui la ora 22.00 în pat. Închizi ochii și stai nemișcată până la ora 03.00. Acest repaus cu ochii închiși poate înlocui parțlal somnul.

| Raducons a răspuns:

N u mai tine televizorul pornit si nu mai sta pe telefon, rezolva problemele care iti cauzeaza stres, poate ai un pic de depresie. Daca bei cafea seara sau cola nu mai bea, Aeriseste camera inainte de culcare si omoara tantarii ca sa nu te bazaie la cap

| lilith16 a răspuns:

Da, adorm dupa cateva ore dupa ce ma pun la somn si ma trezesc des, nu stiu de ce, bine, eu am si alte probleme care ar veni la pachet cu asta

| Vreausapot a răspuns:

Nu te lua dupa Raducons. Ai insomnie. Incearca sa faci cat mai mult sport in timpul zilei pentru ca seara sa fii foarte obosit. Daca adaugi si o baie calda inainte de somn iti garantez ca va functiona.