| anonim_4396 a întrebat:

Buna,obisnuiam sa dorm cam mult in ultimul timp, mai exact noaptea pe la 00-01 pana a doua zi la 14-15, era cand mai dormeam si de la 17-18 si nu aveam nici o problema cu somnul, iar de patru zile nu pot sa dorm nici cum am incercat sa dorm seara de la 23 pana dimineata la 10 dar seara din nou nu puteam sa adorm, de 3 zile am luat diazepan si stiu ca nu este bine, in timpul zilei ma simt obosita imi e somn dar seara cand ma pun in pat nu pot sa adorm stau ore intregi in pat si nu adorm, ar trebui sa merg la medic? sau care ar fi cauzele? precizez ca sunt fumatoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza fusului orar, cum s-a schimbat ora se intuneca mai tarziu, cred ca asta ar fi motivul.

| Faranume1111 a răspuns (pentru I0nuT55):

Si cand o sa imi revin? ar trebui sa mai iau diazepan?