| R0011 a întrebat:

Cam pe toata fata am un fel de cosuri numai ca sunt mici. Unele mai mari, unele mai mici. Au varfurile albe, si doar unele ma dor. E normal? Cum pot scapa de ele? Poate ceva natural va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Iti recomand: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eşti în perioada de pubertate şi este o explozie hormonală.
Consultă un dermatolog, fiecare individ este unic şi rişti să dai la bani pe toate produsele şi să nu funcţioneze.
Pa, pa.

| mioara a răspuns:

Du-te la un dermatolog, si depinde ce mananci.

| Claw a răspuns:

Eu folosesc o spuma de curatare de la avon...si-mi trece...
ca asa am si eu cosuri... dar eu le fac de la stres asa ca thinking nu stiu poti incerca si masarea tenului cu malai sau masca cu argila alba e foarte bunalove struck

| RXN a răspuns:

Daca spui ca ai cam pe toata fata, se prea poate sa ai o infectie in organism.Lasa metodele babesti si du-te la un dermatolog, caci trebuie tratat din interior.Am avut si eu mii de cosuri si am incercat de-a produse din comert si produse naturiste de m-am plictisit si nu mi-au trecut decat atunci cand am fost la dermatolog si mi s-a prescris antibiotic.
Daca spui ca te si dor inseamna ca sunt deja inflamate si se cam agraveaza situatia. Cel mai bine du-te la un dermatolog, altfel risti sa inrautatesti situatia daca folosesti un tratament neadecvat si iti vei imprastia infectia.
Ai grija.>big grin

| KingBaroneT a răspuns:

E o infectie si veramea are aceeasi problema ia o crema de la nivea sau evan si nu le sparge

| Anna_3775 a răspuns:

Daca te dor,(si eu am unul care ma doare)inseamna ca inca nu e "copt", si ca sa scapi de ele, cred ca trebuie sa te duci la un dermatolog sau ceva de genul si el iti va spune cu siguranta ce sa faci.happy