| Cocochannel a întrebat:

Cancerul se poate vindeca? Multumesc pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bebewabbit a răspuns:

Orice cancer e tratabil daca e surprins intr-un stadiu incipient, dar cu tratament medical farmacologic sau chirurgical nu homeopat, alopat sau alte prostii Cunosc persoane care se lupta cu el de ani buni, persoane care au fost declarate vindecate si am cunoscut din pacate persoane care au murit.Este o boala imprevizibila intr-adevar si cu simptomatologie redusa in stadiile localizate de aceea tratamentul este dificil pentru ca e surprins de cele mai multe ori in stadii avansate. Dar sperante exista Un exemplu celebru ar fi ciclistul Lance Armstrong despre care gasesti mai multe informatii pe google. Sper ca te am lamurit cat de cat.

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Da,dar foarte greu...

| Cocochannel explică:

Mai multe detalii imi dati?

| ralucutzica a răspuns:

Da se poate, doar daca sa aflat la timp si sa inceput de cand sa aflat tratament.

| bebewabbit a răspuns:

Despre ce tip de cancer vorbesti, ce stadiu este, ce tratament s-a inceput?

| Cocochannel explică (pentru bebewabbit):

Vorbesc la modul general:un cancer se poate trata? Ca-i in stadiul 1, 2 sau altul.Ca e cu tratament homeopat, alopat sau alte metode.
Intreb daca un cancer are sanse de vindecare deoarece este lume care considera ca acest lucru nu-i posibil.De fapt voiam sa aud despre cazuri de care ati auzit ca s-au tratat.Cam asta e ideea.
Scuze daca nu am fost destul de explicita initial.

| BOmbonika14 a răspuns:

Da se trateaza dar ai mult de umblat prin spitaleeerolling eyes