| MariusDumitru53 a întrebat:

Cand alerg am o durere puternica in partea stanga a abdomenului ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| userul7200 a răspuns:

Nu sunt medic si nu am nici experienta dar toata lumea spune ca se intampla cand fugi fara sa faci incalzire. Totusi ar fi recomandat sa mergi la cineva care se pricepe.

| MariusDumitru53 explică (pentru userul7200):

Mersi foarte mult am facut icalzire inainte sa fug si ma simt mult mai bine

6 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Poate te balonezi si din cauza aerului te doare.Dar cel mai indicat e sa te consulte un medic specialist, numai el poate sa-ti dea un diagnostic corect.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Splina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai medicul iti poate da un diagnostic corect.
Parerea mea este ca te doare splina sau, Faci contractie musculara. Depind eunde simti durerea, in interiorul abdomenului sau muschii? De asemenea la efort se face acea „colita" daca m-am exprimat bine.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu cand eam ami tanara ma durea asa cand alergam sau faceam efort imediat dupa ce mancam nu stiu nu mai patesc de ceva vreme.

| vladutzu09 a răspuns:

Depinde cat de obisnuit esti cu alergatul si cat de des alergi. Pentru oamenii care nu fac sport de cel putin 3 ori pe sapt. este normal sa te doara acolo. Se intampla la toata lumea care nu "s-a incalzit" inainte sau care nu este obisnuit sa alerge in mod repetat