| nuconteaza777 a întrebat:

Când am ciclu, a doua zi am niste dureri insuportabile de ovare câteodată nici pastilele nu mai ajuta, pling de durere și pe lîngă mai am și diaree... Este normal așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ce pastile ai luat? Poti incerca una dintre piafen, no-spa, algocalmin, poti pune ceva cald pe burta. Deasemenea, fa o ecografie, poate ai ovare polichistice de te doare asa de tare

| nuconteaza777 explică (pentru AdelinaC):

Nospa pentru mine e slabă, beau dexalgin mă ajută doar cateva ore când durerea deja e peste puterile mele
Dar este o pastila foarte puternică nu e buna pentru organism daca o voi bea mereu, dar fără ea, eu din pat nu pot să mă mișc

| nuconteaza777 explică (pentru AdelinaC):

Nici ibuprofenul nu mă ajută

| Andreeush a răspuns:

Din păcate unele fete au dureri insuportabile în timpul menstruației.
Încearcă alte pastile, poate te ajută.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pățesc asta în primele 2 zile. E frustrant, mai ales că sunt băiat.

| nuconteaza777 explică (pentru anonim_4396):

Stai sa deschid gluma să intre geamul

| SEMIHA a răspuns:

Este normal. Fiecare organism reacționează în felul său. De exemplu, la mine prima zi de menstruație e coșmar. De fapt, primele ore în care mi-a venit. am niște dureri greu suportabile în zona pelviană. Pur și simplu nici nu mai am aer. De obicei durerea asta e groaznică în special în prima zi la mine, din momentul în care mi-a venit, în jur de 1-2 ore mă ține durerea, prea puțin se resimte și a doua zi, în rest dispare. Sunt chestii ce țin de organism, naturale și uneori nici pastilele nu mai au efect.