| Andrei78674 a întrebat:

Din cauza unei penetrări adânci, poți avea dureri de ovare? Menționez ca a inceput sa geamă de durere cred.
La începutul sexului penisul meu nu intra in vagin ca era prea gros, dar la al doilea contact sexual a intrat mai ușor și când eram deasupra am penetrat-o adânc. Deja a doua zi mi se plânge de dureri de burtă si ovare

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea a aparut in urma ''maltratarii'' extreme si indelungate la care au fost supusi atat muschii vaginului cat si cei situati in zona adiacenta : vulva, cervix (col uterin), muschii abdominali, etc. In timpul cat si dupa ce a avut loc dezvirginarea realizate cu destul de multa greutate si multa durere resimtita de partenera ta, in intreaga zona vaginala si adiacenta vaginului s-a instalat febra musculara, ceea ce provoaca deseori senzatia de durere accentuata care este resimtita dupa sexul de dezvirginare uneori mai multe zile. Multa sanatate!

| Andrei78674 explică (pentru corbulalbrosu):

Crezi ca am dat prea tare în ea?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andrei78674):

Pot doar sa presupun ca cel mai probabil ori NU ai stiut ori NU te-a preocupat ca printrun PRELUDIU suficient de lung si mai ales bine/ corect efectuat sa-i pregatesti VAGINUL ''pasaricii'' incat muschii sa devina pe cat este posibil de RELAXATI si diametrul/LUMENUL canalului vaginal sa fie catusi de cat largit, umezit si lubrifiat incat penisul sa poata fi introdus cat mai usor si cu cat mai mica durere. Este posibil sa fi dat din c#r mult prea tare, la fel cum da si surdul in clopot. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Andrei78674):

Nu chiar, daca... o durea, sigur iti spunea asta, iar "datoria" ta ca partener era sa te preocupe acest lucru happy

| Sofer a răspuns:

I-ai dat prea tare. Excito bine când o penetrezi asa. O sai treacă în câteva zile durerea.