| ραтяίcία a întrebat:

Cand expir simt o intepatura in piept si am o o tuse seaca.Aerul rece accentueaza aceste simtome. Ce credeti ca am?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dumiali1998 a răspuns:

Din pacate du-te la doctpr urgent sa nua i vreo plemonie interstitiala sau ceva in genul.eu asa faceam si aveam aceleasi simptome.du-te sa-ti faca o radiografiela plamani ca poti sa si mori de la asa cva.nu te panica dar daca stai prea mult cu ea se pot dezvolta tumori canceroase...deci...cancer

3 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Seamana cu o bronhopneumonie!
Du-te la medic. Cu siguranta ai nevoie de antibiotic!

| Razvanel93 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa contactezi un specialist.Ar putea fi o pneomonie sau o infectie respiratorie sau ceva mult mai grav. Daca fumezi lasa-te urgent.

| KaRa23S a răspuns:

Bre eu cred ca e o simpla raceala ca asa am avut si eu. Asa a inceput o urata raceala asa ca mai bine te duci la medicul de familie. Eu m-am imbolnavit mai tare: am facut 40, dormeam toata ziua, nu mancam, mi-a venit cu 2 saptamani inainte( stii tu) si nu ma mai puteam opri din tusa, mai ales cand veneam de afara.