| Sawarekh a întrebat:

E normal dupa cateva zile dupa ce mi-a trecut raceala, sa ma incerce iar o alta raceala?

A revenit dar alte simptome, tuse seaca rara, si simt o senzatie ciudata cand expir,( un miros dubios si cald ) nu stiu cum sa explic.

Indiferent ce am, nu am mai patit sa revina imediat, credeti ca e vorba de o boala auto-imuna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu am patit o data asa, intr-o primavara. Mi-a trecut raceala, cu tratament de la medic, apoi peste cateva zile iar a aparut. Cred ca m-a pacalit vremea cu soare sa ma imbrac mai subtire, desi poate nu era cazul. Insa nu a fost nicio boala periculoasa. Pur si simplu m-am dus din nou la medic si i-am zis ca a revenit raceala, mi-a dat altceva si am supravietuit. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu vremea asta schimbătoare e posibil ca o răceală sa apară la scurtă vreme după ce o alta a fost vindecată.
Pentru prevenire încearcă să te îngrijești mai bine de sănătatea și organismul tau.
Bea ceaiuri calde, imbraca-te adecvat vremii de afara, mănâncă sănătos, fă mișcare, acestea îți vor întări sistemul imunitar.