| BrokenInside a întrebat:

Cand inspir sau cand trag mai mult aer in piept ma doare gatul ca si cum beau ceva foarte foarte rece, inseamna ca am "rosu-in-gat"? Cum pot sa ma tratez fara sa merg la doctor sau fara sa iau medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Remedii pregatite acasa pentru faringita: http://www.i-medic.ro/......eptococica

| BIOO a răspuns:

Bua seara! Mergi la farmacia naturista si ia-ti sirop BIO de miere pentru tuse, cu fenicul si cimbru (o lingurita/zi) si fa-ti o baita fierbinte cu gelul de dus antigripal cu eucalipt de la Krauter (stai in cada si inspiri/expiri asa usor cu ochii inchisi tip de 30 de minute). Iei o manusa abraziva si masezi corpul circular in cada cu apa fierbinte si cu spuma de la gelul de dus, ca extractul de eucalipt iti regleaza si transpiratia in exces, are efecte relaxante, revigorante, antigripale si calmante. Dupa ce iesi din cada, iei o bombonica BIO pentru gat, cu extract de echinaceea si te bagi in patut cu plapumioara pana in dreptul barbiei! Dimineata, iei iar siropelul (1 lingurita) ca este un produs terapeutic pentru gat si caile respiratorii. Este o combinatie de miere fina din flori, ulei de fenicul si cimbru, un calmat natural in cazul afectiunilor cauzate de tuse sau iritaii. Aceste produse nu contin aditivi, arome artificiale, coloranti sau indulcitori. Timp de 1 luna de zile sa faci programul acesta si este rezolvata problema ta! Mult succes si daca mai ai intrebari, ma gasesti pe lazarescu_constantin (id messenger). Atentie: pe timpul programului acesta, doresc sa nu mai iei nicio pastila chimica, niciun medicament (nurofen, paracetamol, fervex si alte pastile nocive), ok?