| H1H1OGH0S7 a întrebat:

Cand iti scoate atele de la cusatura te doare? Mentionez ca acum 7 zile m-am taiat intr-un gard destul de grav, zic eu, am 10 - 12 copci din mijlocul palmii, pana in varful degetului mare la mana stanga, in mai multe directii, oare ma va durea, astazi trebuie sa le scot. sad FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

O intepatura MICA tot ai sa simti dar nu se compara cu durerea cand te-ai lovit/taiat. Ceva da genul un gădilat inervant in zona palmei/degetului decat o durere in sine. Poti cere o anestezie usoara locala dar nu cred CA E CAZUL.
Multa sanatate si pe viitor ai grija. thumbs up

| SimonaCristina a răspuns (pentru stlucian):

Nu e nevoie de anestezie la desfacerea suturilor...

| stlucian a răspuns (pentru SimonaCristina):

Nu am scris ca este nevoie, ma citez :" dar nu cred CA E CAZUL."

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Durerea nu e mare, insa senzatia e neplacuta, odata ce firele sunt prinse in piele. Cind trage cite un fir, e aproape ca si cind te-ar trage de citeva fire de par.

| KuryKaname a răspuns:

Nu.nu te doare dar simti ca si cum tiar smulge cineva parul din cap si te inteapa oleaca locul.atata