| →βσσblėėŝ←׃╳ a întrebat:

Cand sunt la menstruatie si mi-a intarziat am niste dureri ingrozitoare, voi ce faceti in legatura cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural care reglează menstra.
Ceai de mușețel, gălbenele, o sticlă cu apă caldă pe burtică, un calmant: no-spa, algocalmin, scobutil, etc.
Este bine să faci un ecograf să vezi ce să întâmplă, durerile indică o afecțiune internă, la tine ovarele.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Nu stiu ce te-ar ajuta si eu am aceleasi probleme.am incercat de toate, dar pana sa isi faca efectul trebuie' sa mor de 3 ori

| Goofy77 a răspuns:

Nurofen plus sau algifen

| Alina a răspuns:

Eu iau nurofen si imi trece happy

| biabianca a răspuns:

Eu iau un paracetamol big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea un paharel de tuica, ajuta!laughingte face sa uiti de dureriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere.Nurofen durere isi face efectul destul de repede.

| Lavynya_7372 a răspuns:

Poi trebuiesc bagate picioarele in apa fierbinte sau sa bei multe lichide...asta ma ajuta si pe mine.