| anonim_4396 a întrebat:

Hey, e prima zi de menstruatie si am dureri ingrozitoare de abia vad tastele ...va rog ceva un sfat... orice

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dismenoreea reprezintă un lucru normal, care nu trebuie să-ţi dea motive de îngrijorare. Majoritatea adolescentelor trec prin aşa ceva. Durerile pe care trebuie să le suporte sunt provocate de crampele uterine şi de eliminarea substanţelor chimice din organism. Încearcă să nu te mai gândeşti la asta, ocupă-ţi timpul cu ceva care îţi distrage atenţia eventual ia o pastiluță de NO-SPA, pune apă fierbinte într-o sticluță, și pune-o pe burtă, în timp ce stai relaxată, în pat.
O zi frumoasă!

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu prea imi place sa iau pastila. odata am luat nurofen si mi s-a oprit.
iau pastila doar in cazuri extreme. daca trebuie sa ma duc la scoala sau chestii de genu.
sfatul meu: stai in pat invelita. si pune o sticla de jumate cu apa fierbinte pa burta. daca vrei poti sa iei si o pastila.

| Lollipopy a răspuns:

Culcate... o sa uiti de durere big grin

| DeeaMarry a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara ketonal. O sa iti treaca, ai sa vezi!happy

| Aylinn a răspuns:

Ia un paduden si stai in pat.

| Yukiee a răspuns:

Ia un nurofen, stai putin in pat si iti trece.

| WolfGirl a răspuns:

Ia un No-Spa sau freacate pe burta cu ceva caldutz.Ai putea chiar face o baie calduta pentru dimuarea crampelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-a o pastilawinking

| Onutza_3747 a răspuns:

Da asa este asa mi s-a intamplat si mie! Dar nu te speria

Bafta